Ābolmaize tiem, kas nemāk gatavot
Lietas, kas vajadzīgas
Iedvesma – obligāts priekšnoteikums. Tieši tās trūkums šīs ābolmaizes receptei lika parādīties tad, kad, šķiet, ābolu laiks tā pamatīgi iet uz beigām
Āboli – ideāla iespēja izmantot tos ābolus, kas allaž paliek pēdējie un kurus tik vai tā neviens nenoēd, jo tie tā īsti nav garšīgi
Veidne – nezinu, kādai precīzi ir jābūt veidnei, principā laikam tādai, kur var ieklāt 1 līdz 2 cm mīklas, man ir tāda, ko varēja saņemt, kad sakrātas uzlīmes 😉
Sviests – tik daudz, lai ietaukotu veidni
Sausais maisījums mīklai – nopērkams jebkurā veikalā; dažādi ražotāji
105g augu eļļas
160ml ūdens
250g skābā krējuma (var mazāk)
Trīs olu dzeltenumi (var mazāk)
Trīs tējkarotes cukura (var mazāk)
Kanēlis
1.solis Mīklas sagatavošana
Protams, ideālā gadījumā mīkla jāgatavo pašam, bet, ņemot vērā to, ka šī recepte ir paredzēta tiem, kuriem ēdienu gatavošana nav mīļākā nodarbe, tad tāds sausais maisījums ir lielisks.
Un nekas tāds īpašs tajā maisījumā nav – viss tas pats, ko jebkurā gadienā nāktos mīklai pievienot.
Mīklas pagatavošana ir rakstīta uz paciņas. Šajā gadījumā maisījumam bija jāpievieno 160ml ūdens un 105g eļļas. Jāsamaisa, kamēr veidojas viendabīga masa – tātad tāda, kurā nav kunkuļu.
Tos mērus, kas rakstīti uz paciņas, vajadzētu ievērot. Pirmajā reizē, izlēmu mērīt uz aci – khmmmm… nebija prātīga doma – iegādājos mērkrūzi.
2.solis Āboli
Ābolus sagriež daiviņās. Ābolu daudzums atkarīgs no tā, kā patīk – man tīk, ka ābolu ir daudz. Var pielikt arī plūmes, lai skābāk.
3.solis Cepšana
Ieslēdz cepeškrāsni, lai uzsilst.
Par tiem grādiem – parasti uz paciņām būs rakstīts, cik grādos jācep. Ja ir elektriskā plīts – nav problēmu, bet, ja ir gāzes plīts – kā, lai zina, kur ir tie 180 grādi?
Es veicu nelielu novērojumu pie saviem draugiem ar elektriskajām plītīm – lielākajai daļai maksimālā temperatūra cepeškrāsnī bija 250 grādi. Principā pieņēmu, ka tieši tā ir arī gāzes plītīm, tāpēc uz aci atradu, kur varētu atrasties 180 grādi un… sanāca
Veidni ietauko ar sviestiņu.
Kad mīkla gatava, to ieklāj veidnē un uz 4-5min ieliek cepeškrāsnī.
To man ieteica ome, lai tā mīkla kaut kā pēcāk labāk jūtas – varbūt, ka bez tā var arī iztikt, bet, ja ome, saka – es kā klausīgs mazbērns daru.
Izņem veidni no krāsns un liek virsū daiviņas.
Tālāk cep vēl 15 līdz 20min.
4.solis Pārlējums
Krējumu (es ņēmu visus 250g, bet var ņemt mazāk, tad būs mazāk, ko pārliet) sajauc ar trīs olu dzeltenumiem (arī var mazāk), cukuru un kanēli (abus pēc garšas).
Pēc 15 līdz 20min cepšanas, izņem ābolmaizi no cepeškrāsns un pārlej ar to visu.
Cep vēl 5 līdz 10min.
Mīklas gatavību var pārbaudīt, iedurot tajā ar sērkociņu, tad var redzēt: ja mīkla pielīp, tā vēl nav izcepusies; ja nepielīp, tad ir.
Veidni, liekot atpakaļ cepeškrāsni, var pagriezt tā, lai tālākā mala ir pie plīts durtiņām, tādējādi panākot, ka cepums būs vienmērīgāks.
Recepte nav domāta tiem, kuriem ēst gatavošana ir mīļākā nodarbe, bet gan tiem, kuri grib pārsteigt paši sevi un citus – ticiet man, sanāks 🙂
woow, Tija, nu ar šito pamācību tiešām pārsteidzi arī citus 🙂 šajā gadījumā mani! Dikti patika novērojumi un "sīkie" padomi! :))
🙂 mani mājinieki arī bija ļoti ievērojami pārsteigti 😀
Es gribu norādīt uz manu ietekmi šai receptē, neuzkrītoši 😛
smukas bildes
man liekas, ka pa brīvdienām būs jāpamēģina….
aha – brīvdienas ir labākais laiks mēģināšanai 🙂
neuzkrītošajai norādei jāsaka, ka ir tikai atsevišķi cilvēki, kuri spēj no galvas atcerēties visas daļas/ darbības receptē 😉
lalalala
So sauso maisījumu, kas saucas Ātrā kūka, lietoju jau kādus 3 gadus, lai gan neesmu gluži nepraša kulinārijā. Vienkārši atklāju, ka tā patiešām ir ļoti garda – labāku pati nepagatavošu. Esmu izmēģinājusi visvisādus augļus un ogas, vislabākā kūka sanāk ar ķiršiem. Šobrīd gatavoju ar saldētajiem, tikai vajag savlaicīgi atlaidināt un uzbērt cukuru, tad tie atsulosies un cepums nebūs slapjš.ķrājuma vietā var lietot arī miltu/cukura/sviesta drumstalas. Un ja vēl mandeļu skaidiņas visam pa virsu, mēli var norīt…
To baibucis: varbūt var palūgt ķiršu kūkas pamācību?