Kā izvēlēties atbilstošas distanču slēpes, nūjas, zābakus?
Pamācība tapusi sadarbībā ar www.escape.lv – aiziet dabā!
Pirms pieņemt lēmumu par slēpju iegādi, ir svarīgi saprast, cik bieži un kādiem mērķiem tās tiks lietotas. No tā arī būs atkarīgs iegādājamo slēpju veids un cena.
Ja paredzēts slēpot 3-4 reizes pa ziemu sestdienā vai svētdienā, tad prātīgāk ir slēpes ņemt nomā, nevis iegādāties. Iesakam izmēģināt slēpju nomu Ogrē pie Zilajiem kalniem vai kādā citā slēpošanas trasē.
Ja tomēr ir paredzēts slēpes lietot biežāk un (vai) piedalīties sacensībās, tad gan savas slēpes ir ļoti vēlamas.
Slēpes var iedalīt 3 veidos – klasiskajam solim, slidsolim un universālajās slēpēs.
Klasiskajam solim paredzētās slēpes būs lieliskas, lai dotos pārgājienos vietās, kur neviens nav bijis vai pa jūsu lauku māju mežiem.
Slidsoļa slēpes pa īstam varēs izmantot tikai speciāli sagatavotās trasēs, kur tiešām varēs izjust to ātrumu.
Universālās slēpes (īpaši jau tās, kurām ir pretslīdēšanas robiņi apakšā) līdzīgi kā klasiskajam solim paredzētās var izmantot jebkur un tās prasa mazāk kopšanas, bet noteikti neslīdēs tik labi kā labi koptas slidsoļa vai klasikas slēpes.
Slēpju garumu izvēlas šādi:
Klasiskajam solim un universālajām – augums + 15 līdz 25 centimetri.
Slidsolim – augums + 5 līdz 15 centimetri..
Nūjas klasiskajam stilam – līdz plecam, bet slidsolim labākais nūju garums būs līdz auss ļipiņai.
Zābaki jāpērk tādi, lai nespiež, taču nevajag aŗi pārspīlēt un pirkt 3 izmērus par lielu, jo kājai zābakā jāturas samērā stingri. Ja zābaki un slēpes tiek pirkti dažādās vietās, tad ir ļoti svarīgi, lai tiktu nopirkti stiprinājumiem atbilstoši zābaki. Tagad veikalos pārsvarā ir nopērkami zābaki ar NNN veida stprināšanas sistēmu, taču ir pieejami arī ar SNS sistēmu. Svarīgi, lai šie trīs burti zābakiem un stprinājumiem neatšķirtos, jo pretējā gadījumā nekādi nevarēsiet paslēpot.
[alert-success]Kur slēpot?[/alert-success]
Neatkarīgi no tā vai slēpes nopirktas vai vēl nē, visi laipni aicināti uz nakts slēpošanu trešdienās Ogres Zilajos kalnos. Vairāk informācijas www.escape.lv
man gan būtu bail naktī slēpot, ja nu pazūdu
Piebildīšu, ka informācija par visām slēpošanas trasēm ir te –
http://www.infoski.lv/trases/
Un jā – Ogres trase ir lieliska un tuvu Rīgai.
Un vēl viens jā – nakts slēpošana Ogrē trešdienas arī ir lieliska.
varu iedomāties, bet kaut kā liekas nereāli braukt darbdienas vakarā uz Ogri. Vai tur tikai vietējie peidalās, vai brauc arī cilveki no Rīgas? tad jau laikam jābūt baigam entuziastam..
Nav jau nekas nereāls uz Ogri atbraukt. Tikai tik, cik to ierobežo pašu domas 🙂 Brauc pie mums arī cilvēki no Rīgas – pat lielākā daļa reizēm ir tieši no Rīgas. Ar mašīnu 35-40 minūtes, no Rīgas tuvākās daļas braucot.
Un par pazušanu – neviens vēl nav pazudis, taču vienmēr ir iespēja būt pirmajam 🙂
Nu par to slēpju garumu – gribētu teikt augums un mīnuss ~ 10 cm (slidsolim). Vismaz man ar 193 cm garumu, uzkāpu uz īsākām un daudz labāk jūtos 🙂
cikos tad sākās tā nakts slepošana? un vai ir iespējams noirēt slēpes uz to laiku?
iesaku mēģināt sazvanīt escape.lv puišus, nezinu,vai šogad šis piedāvājums vēl spēkā
Šonedēļ braucu pa tumsu garām pa to Tīnūžu ceļu, tur divi kā reiz pa tumsu slēpoja, vienam lukturs bij monstrozais uz galvas 😀