Kā uzzināt, kas bija rakstīts zāļu aprakstā, ja pazaudēts tas, kas nāca līdzi iepakojumā?
Nereti gadās tā, ka ir iegādātas kādas zālēs, tās ir palīdzējušas, pēc laika atkal ir kāda līdzīga kaite, zāles vēl ir, bet zāļu apraksts vairs nav, bet gribās pārlasīt. Piemēram, vai medikamentu var lietot grūtniecības laikā, vai tam ir novērtoa kāda mijiedarbība ar citu preparātu.
Protams, visdrošāk ir vienmēr konsultēties ar ārstu vai farmaceitu. Kā arī zāles, kuras vairs nevajag, attiecīgi izmest (var atdot aptiekā, man liekas), lai tās nenoveco jūsu plauktā, bet nu, būsim atklāti, katram jau mājās kaut kāda aptieciņa ir un ar katru sāpošo galvu jau pie ārsta neejam… tāpēc varbūt kādam noder šī informācija, jo labāk tomēr izlasīt vismaz to aprakstu.
Informāciju par Latvijā atļautajiem medikamentiem apkopo Zāļu valsts aģentūra. Viņi arī izskata tirgotāju pieteikumus tās šeit tirgot. Visas atļautās zāles tiek reģistrētas zāļu reģistrā. (pieejams gan cilvēkiem paredzēto zāļu, gan veterināro zāļu reģistrs)
Zāļu reģistrs ir pieejams arī internetā http://www.zva.gov.lv/index.php?id=377&sa=377&top=112
Reģistrā (faktiski tā ir meklēšanas forma) var meklēt zāles pēc dažādiem parametriem. Ierakstiet nosaukumu un sistēma atlasīs visus ierakstus, kas ar to saistās. Vairāki rezultāti var būt gadījumos, piemēram, kad zāles pieejamas dažādā stiprumā, vai tabletēs un šķidrā veidā.
Meklēšanas rezultāti uzrāda pamatinformāciju par zālēm + ir pieejams zāļu apraksts un lietošanas instrukcija pdf formātā. Lūdzu, izlasi, pirms lieto zāles!
nezināju, paldies